Embelsire me miell misri

19 April, 2009 nga  
Postuar ne kategorine Receta Gatimi

Marim 500 gr miell misri e perziejm me nje got qumesht ku me perpara ne qumesht kemi hedhur 2 lug kafeje sod po jo te mbushura shum luget normale. Marim 1 kg kos dhe aty hedhim 2 gota sheqer e perziejm dhe masen e hedhim ne qumshi me mielll misri dhe po ne kete mas shtojm nje lekur portokalli qe e kemi grir ne rende dhe pak lekur limoni.I perziejm dhe i hedhim ne nje tav me gjalp te lyer e pjekim ne 180 grade sa te zere cip te kuqe dhe pergatisim sherbetin 2 gota uje 250 gr sheqer dhe ja hedhim te nxehte dhe embelsira gjithashtu te jete e nxehte.
Derguar nga albi